Director Național Vânzări

Care sunt cerințele noastre?

  • Experiență în domeniul materialelor de construcții de minim 5 ani;
  • Experiență în relația cu marile lanțuri de magazine care vând materiale de construcții (Dedeman, Hornbach, Bricodepot, Leroy Merlin, Arabesque, etc.);
  • Capacitatea de coordonare și gestionare a unei echipe de vânzări de minim 15 persoane;
  • Cunoașterea temeinică a clienților importanți la nivel național;
  • Permis auto – categoria B și disponibilitate pentru deplasări în țară (OBLIGATORIU);
  • Persoană cu abilități de vânzare și rezistență la efort și stres;
  • Abilități de organizare și planificare;
  • Foarte bune abilități de comunicare și prezentare;
  • Bune abilități de negociere;
  • Foarte bune cunoștințe de limba engleză;
  • Aspect fizic plăcut; prezentabil/ă.

Care sunt responsabilitățile tale?

  • Coordonarea echipei de vânzări;
  • Identificarea, abordarea și evaluarea distribuitorilor și KA din țară pentru o acoperire națională solidă împreună cu echipa de vânzări;
  • Menținerea și dezvoltarea relației cu clienții companiei;
  • Dezvoltarea cifrei de afaceri și realizarea bugetului anual;
  • Recrutarea echipei regionale de vânzări;
  • Deciderea și implementarea politicii de preț, discounturi, promoții;
  • Stabilirea targetului pentru fiecare manager regional din echipa de vânzări și urmărirea realizării acestora;
  • Studierea continuă și activă a pieței în vederea fructificării oportunităților prezente;
  • Dezvoltarea echipei din subordine;
  • Emiterea rapoartelor săptămânale și raportarea către directorul general.

Ce îți oferim?

  • Mediu de lucru plăcut și dinamic într-o companie în continuă dezvoltare;
  • Autoturism de serviciu pe care îl poți folosi full-time;
  • Telefon;
  • Laptop;
  • Salariu fix plus bonusuri motivante în funcție de performanță;
  • Asigurare medicală privată (care acoperă servicii medicale atât din domeniul public, cât și privat);
  • Suport tehnic regulat.

Te așteptăm în echipa noastră! Completează formularul de mai jos și trimite-ne CV-ul tău.

COMPLETEAZĂ FORMULARUL